Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Vijlen

Rijschool Vijlen: alle 2 rijscholen vergeleken

Rijschool Vijlen zoeken? Hier vind je alle 2 rijscholen en elke autorijschool in Vijlen (Limburg) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
70%geslaagd 1e examen auto (gem. Vijlen)
50%landelijk gemiddelde
Heuvels en velden bij Vijlen: alle rijscholen in Vijlen op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Vijlen

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Vijlen. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Vijlen vergelijken

2 rijscholen voor auto in Vijlen · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Krijtland 69% 76% 42 examens –
Rijschool Rij met Paul 73% 79% 19 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Vijlen (2026)

De autorijschool in Vijlen met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Vijlen (70%).

  1. 1Autorijschool Krijtland32 eerste examens69%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Vijlen had er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Vijlen in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
70%
landelijk 50% · scholen met 10+ examens
Inwoners
1.370
14,6 rijscholen per 10.000
Jongeren van 17 en 18
171
17 jaar: 71 · 18 jaar: 100 · gemeente Vaals · 1 januari 2026

Vijlen in het kort

18-24 jaar met autorijbewijs
61,4%
provincie Limburg · landelijk 61,9%
Inwoners van 15-25 jaar
8,4%
landelijk 12,2%
Auto's per huishouden
1,28
landelijk 0,9
Inwoners per km²
125
landelijk 539
Stedelijkheid
matig stedelijk
gemeente Vaals
Naar de snelweg
1,7 km
gemiddeld tot de oprit · landelijk 1,8 km
Naar een treinstation
11,3 km
gemiddeld · landelijk 5,2 km

Per rijbewijs in Vijlen

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Vijlen met minstens 10 eerste examens.

  • Auto2 rijscholen · 61 examens · boven landelijk
    70%landelijk 50%

Bron: CBR · inwoners en wonen: CBS, peildatum 1 januari 2026, afstanden 2025, rijbewijsbezit 1 januari 2026 (voor Vijlen opgeteld uit de CBS-buurten) · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Vijlen kiezen

Het CBR telt in Vijlen 2 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 47 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 70% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Wonen en autorijden in Vijlen

In Vijlen wonen ongeveer 1.370 mensen (CBS, 1 januari 2026): één rijschool per 685 inwoners in de plaats.

De gemeente Vaals telt 71 zeventienjarigen en 100 achttienjarigen (CBS, 1 januari 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

8,4% van de inwoners van Vijlen is tussen de 15 en 25 jaar, minder dan landelijk (12,2%).

De gemeente Vaals is matig stedelijk. In Vijlen wonen 125 mensen per km² (landelijk 539) en ligt het dichtstbijzijnde treinstation gemiddeld 11,3 km van huis (CBS).

In Limburg heeft 61,4% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Vijlen heeft een huishouden gemiddeld 1,28 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,7 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Vijlen

De meeste leerlingen van rijscholen in Vijlen doen examen bij Examencentrum Kerkrade, hemelsbreed 8 km. Daar slaagde 70% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 59%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Vijlen

Hoeveel rijscholen zijn er in Vijlen?

Het CBR telt in Vijlen 2 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Vijlen in één keer?

Bij de autorijscholen in Vijlen slaagde gemiddeld 70% bij het eerste praktijkexamen (47 examens bij rijscholen met minstens 10 examens, CBR). Landelijk is dat 50%.

Wat is de beste rijschool in Vijlen?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Krijtland het hoogst met 69% (32 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Vijlen?

De meeste leerlingen uit Vijlen doen examen bij CBR-examencentrum Kerkrade, hemelsbreed 8 km.

Kan ik in Vijlen rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Vijlen geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Vijlen?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze kostenrekenhulp.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Via Rijschoolspecialist.nl vraag je een vrijblijvende gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Vijlen

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.